Přímo na stavbě Anilinky v pražských Strašnicích proběhlo poklepání základního kamene i žehnání projektu a nechyběl slavnostní přípitek za bezpečný průběh stavby a spokojený život budoucích obyvatel. Svou účastí nás poctil také předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil. Coby patriot a rodák z Vysočiny s námi poklepal na základní kámen pocházející z lomu v obci Mrákotín na Vysočině. Mezi čestné hosty patřili také Lukáš Vlček a starosta Polné Jindřich Skočdopole.

Následovala vyhlídková jízda historickými tramvajemi, která symbolicky připomněla nejen výborné napojení Anilinky na MHD, ale také silné navázání projektu na historii místa, kde se na počátku 20. století vyráběly anilinové barvy. Večer jsme zakončili společenským setkáním v parku Grébovka společně s partnery, kolegy a přáteli projektu.
