O společnosti IP Polná

Společnost IP Polná je rodinná firma s 27 letou tradicí tvořena týmem zkušených stavebních odborníků a energetických specialistů. Posláním společnosti je šetřit energii a pracovat vždy odborně s použitím těch nejkvalitnějších surovin. Za dobu své působnosti společnost zateplila více než 28 300 rodinných domů, zrevitalizovala přes 1 100 bytových domů a pomohla desítkám měst a obcím. Od roku 2012 se také věnuje developerské činnosti zabývající se novým moderním bydlením v centru Prahy.

V současné době je společnost tvořena ze tří hlavních divizí – IZOLACE, REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ a INVEST.Divize IZOLACE

Divize IZOLACE je nejstarší divizí společnosti. V oblasti foukaných minerálních izolací patří IP Polná k největším dodavatelům v České republice. Pravidelně realizuje na trhu více než 30 000 m³ foukané minerální izolace ročně. V současné době se opírá o špičkové produkty jako je ROCKWOOL a PAROC. Vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®, pod kterou dodává většinu služeb. Všichni technici v divizi jsou vybaveni moderní technikou, jako jsou termokamery a laserové dálkoměry.

Divize IZOLACE


Divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ

Divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ se zaměřuje na celkové opravy bytových domů. Díky skvěle odvedené práci a zkušenostem z oprav více než 1 100 bytových domů je odborníky právem označována za JEDNIČKU NA TRHU. Každá oprava představuje komplexní službu. Kromě provedených stavebních prací se specializuje na špičkovou pomoc s přípravou a průběhem oprav. V týmu pracují zkušení stavební odborníci, energetici, autorizovaní projektanti, ekonomové a projektoví manažeři. Technicko-obchodní poradci působí v každém regionu ČR.

Divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ


Divize INVEST

Divize INVEST vznikla na základě zúročení zkušeností z divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ. Současná doba je charakterizována vysokou poptávkou po nákupu bytů. Při výstavbě nových rezidenčních projektů divize dbá na kvalitu, precizní provedení a užitnou hodnotu pro budoucí majitele. V rámci projektů Rezidence Vítkovka a Rezidence Prachnerova postavili 221 bytových jednotek a 2 450 m² komerčních prostor. Dále připravili 12 luxusních vilek a hotel se 169 pokoji v centru Prahy 5. Nejnovějším projektem divize INVEST je rezidenční dům MyMozart, který se bude nacházet v srdci pražského Smíchova.

Divize INVEST


Historie společnosti

Tři majitelé a současní jednatelé společnosti Josef Smejkal, Ladislav Apfelthaler a Ing. Radim Vaněk se v roce 1993 poprvé setkali při společné práci. Na začátku byly debaty o tom, zda se dá stavařina dělat poctivě a jak by šly věci dělat jinak. Když později zvažovali založení společnosti, každou neděli večer probíhalo plánování a diskuse nad budoucím byznysem. V den „D“, kdy padlo rozhodnutí, si na založení firmy museli každý půjčit 30 000 Kč. V té době měli už rodiny a dva z nich malé děti. „Začínat z ničeho je dobrá průprava pro život. Dnes už je pro nás hůře představitelné jít do takového existenčního rizika, do jakého jsme se pustili tehdy. Měli jsme ale svojí víru a nadšení,“ říká Ladislav Apfelthaler, jeden z majitelů. „Tři roky jsme si vypláceli 7 500 Kč čistého a po dlouhou spoustu následujících let jsme všechny vydělané peníze znovu reinvestovali,“ dodává.

Začínali s produktem foukané minerální izolace, na kterou vlastní ochrannou známku MAGMARELAX®. V této oblasti patří k největším dodavatelům v České republice. Za dobu své působnosti zateplili více než 28 300 rodinných domů a výrazně tak zlepšili kvalitu jejich bydlení. V roce 2009 rozšířili působnost na celkové rekonstrukce bytových domů. Stali se profesionály v oblastech zajištění úvěrů a dotací, projektování, stavebních prací a také obchodu. Opravili domy s více jak 15 000 byty po celé České republice. V obou těchto oblastech se postupem času vypracovali až na současnou pozici jedničky na českém trhu.

Přelom nastal v roce 2012 založením nové divize INVEST. Do té doby se zabývali opravami stojících objektů, nyní k tomu připojili developerskou činnost a začali tvořit. Soustředí se na práci v centru Prahy. Jsou přesvědčeni, že i v developerských projektech mají mít místo dobré služby a poctivá stavařina. Dělají věci po svém. Ke každému projektu přistupují individuálně, zaměřují se na kvalitní architekturu. Žádný z projektů není stejný. Baví je stavět v nevzhledných místech v centru Prahy, měnit jejich tvář a tvořit v nich nový život.

Tři majitelé i nadále zůstávají ve společnosti. Společně s vedením se snaží udržet původní myšlenky a poslání, a to jít na věci jinak, poskytovat skvělé služby, budovat vztahy založené na podání ruky a důvěře, hledat nové cesty tam, kde ostatní tvrdí, že to nejde.