Pomáháme potřebným

Outdoorový den „Šlápni s dětmi do pedálů“

V září jsme dětem z Dětského domova Trojlístek v Kamenici nad Lipou v rámci Filantropické akce „Šlápni s dětmi do pedálů“ předali devět horských kol. Podívejte se, jak to probíhalo a jakou měli děti radost. Přejeme, ať děti na nových kolech najezdí spoustu šťastných kilometrů :) .

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 ráno jsme se všichni z IP Polná sešli v Kamenici nad Lipou v Centru pro děti a rodinu Trojlístek. Obdiv patří sportovně založeným kolegům, kteří dorazili na bicyklech.

Byli jsme plni očekávání, co nás ten den čeká. S programem nás seznámil mnohým již známý Honza Veber ze společnosti Vertigo Sports.

Celá akce byla filantropicky zaměřená s cílem dětem smontovat a předat devět bicyklů.

Rozdělili nás do několika týmů a postupně jsme v areálu Dětského domova plnili úkoly. Jako třeba jízda na speciálně upravených cyklo trenažérech, kde šlo o to, vyrobit vlastními silami (šlapáním) elektrický proud a ohřát co nejdříve půl litru vody v rychlovarné konvici.

Také nás zaujaly kuriózní modely bicyklů s netradičními jízdními vlastnostmi. Pro akci je zapůjčil, zároveň i předvedl sběratel a konstruktér pan Martin Zehnal. Vyzkoušeli jsme si jízdu na kolech s názvy Chopper, Spermie... Nejde nezmínit, že dámy velice upoutalo kolo s názvem Dívčí sen :) .

Závěr dopoledního programu patřil sestavení a předání bicyklů dětem. Překvapení a radost v dětských tvářích byla odměnou pro všechny.

Paní ředitelka nám při té příležitosti nabídla prohlídku vnitřních prostor a provozu Dětského domova, což jsme s některými kolegy využili. Všem z Trojlístku patří velký obdiv.

Po společném fotografování v Dětském domově jsme přejeli do Hotelu Rustikal v Horní Cerekvi, kde jsme se ubytovali, a po dobrém obědě došlo na odpolední program, což byla Agro Olympiáda v nedaleké farmě.

Jednotlivá stanoviště olympiády se skládaly z každodenních farmářských aktivit. Postupně jsme si v týmech vyzkoušeli - koulení balíku, hod vidlemi, házení sena na valník, jízdu traktorem, dojení krávy a mnoho dalšího.

Den jsme zakončili zpět v prostorách hotelu společnou večeří a vyhlášením vítězů. Následoval příjemný večer s volnou zábavou a tanečkem.

Už se těšíme na další podobnou akci.