Novinky a události

S radostní vás informujeme o významné změně v naší společnosti. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli změnit název firmy, aby lépe odrážel a vystihoval naši identitu a směřování. Už několik let nejsme jenom firma provádějící izolace rodinných domů. Stavíme nové rezidenční domy v Praze a po celé republice revitalizujeme ty bytové. Od 1.10.2023 nás tedy naleznete pod názvem IP Polná s.r.o.

I letošní teambuilding měl patřičný přesah a hlubší význam. Všichni naši zaměstnanci se sešli v pátek 15. září nedaleko Polné u rybníka Kukle. V rámci outdoorové akce STAVÍME STEZKU jsme upravili a zpřístupnili, hlavně místními poleňáky, oblíbenou Pojmannovu stezku.

Číst dál...

Na začátku července jsme úspěšně zkolaudovali rezidenční dům MyMozart. Nyní finišujeme s vybavováním bytů nábytkem ve vrchních patrech a postupně je předáváme majitelům.

V prostorách polenského zámku se konal druhý ročník našeho interního festivalu. Nejdříve jsme začali dnem otevřených dveří v naší společnosti a následně jsme spolu s našimi drahými polovičkami pokračovali na nádvoří polenského zámku. Jedli jsme, pili, tančili. Zkrátka dobře se bavili. :)

Číst dál...

S havlíčkobrodskou stavebkou spolupracujeme už více jak dva roky. Nabízíme studentům praxi v naší firmě a absolventům vytváříme příležitosti ucházet se o zaměstnání. Ovšem v letošním roce se podařil zrealizovat výjimečný projekt, který naši spolupráci ještě více prohloubil. A to financování rekonstrukce a vybavení jazykové učebny.

Číst dál...

Výstavu HOBBY v Českých Budějovicích každoročně navštěvuje divize IZOLACE, ovšem letos poprvé vyrazili i kolegové z divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ. Návštěvníci měli příležitost prohlédnout si závěsný ocelový balkon, podiskutovat o fotovoltaických elektrárnách na bytové domy nebo o dalších opatřeních, které pomáhají šetřit za energie.

Naši firmu navštívil Daniel Muller z IQ POHYB. Povídal nám o inteligentním pohybu, který lze využít mimo sport i v běžném každodenním životě. Tím lze předcházet například bolestem zad. Proběhly i osobní konzultace přímo u pracovních stolů, kde nám Daniel poradil, jak správně sedět.

Divize REVITALIIZACE BYTOVÝCH DOMŮ byla založena v roce 2009 a od té doby dosáhla skvělého výsledku – na svém kontě má nově již 1 000 opravených bytových domů!

Máme nový rekord, a to zateplení bytového domu v Lysé nad Labem za jediný den! Izolovaná plocha 1 480 m², 320 m revizních lávek, vrstva izolace 30 cm.

Číst dál...

Na letošním ročníku soutěže Ideathon, kterou pořádá Kraj Vysočina, naši firmu reprezentovali kolegové Pavel Šimek a Jiří Kozojed. Zároveň byli zadavateli výzvy na téma Energy self-sufficiency of the house (Energetická soběstačnost domu). Oproti loňskému roku prezentace probíhaly v angličtině. Čtyřem týmům, které se přihlásily k tomuto tématu, byli po oba dny konání akce Jirka s Pavlem mentory.

Číst dál...

V prostorách kongresového centra Tři Věžičky se 25.1.2023 konal seminář na téma: Fotovoltaika pro bytové a panelové domy. Pozvání přijali předsedové SVJ, kteří měli zájem dozvědět se více o tom, jak fungují fotovoltaické systémy, jaká je návratnost investice nebo co umožňuje současná legislativa.

V sobotu 21.1.2023 byl ze staveniště odstraněn jeřáb WOLFF 71 SL, který splnil svoji roli při výstavbě rezidenčního domu MyMozart. Dostat jeřáb z vnitrobloku přes devítipatrovou budovu vyžadovalo pečlivou přípravu a plánování. Musela být zabrána i část komunikace. Všechno ale proběhlo bez problémů a my děkuje všem zúčastněným, zvláště firmě GEOSAN GROUP, která dohlížela na hladký průběh akce.

Pomáháme potřebným už řadu let a pomáhat budeme i v tomto roce. Sedm našich zaměstnanců sebralo odvahu, postavilo se s mikrofonem před 150 kolegů a představilo, kam a proč by měla naše finanční pomoc letos směřovat. Díky těmto odvážlivcům a díky pomoci od naší firmy se mezi 7 zmíněných projektů bude rozdělovat více než čtvrt milionu korun!

Číst dál...

Slavnostního obřadu – vstoupení do cechu stavařského studentů maturitních ročníků na SPŠ stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod – se účastnil i ředitel naší divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ, Václav Vavřina. Sám je hrdým absolventem této školy, se kterou dlouhodobě spolupracujeme.

Začátkem měsíce proběhla na stavbě glajcha k příležitosti dokončení hrubé stavby. V nejvyšším bodě budovy, v 10. patře kde bude společná terasa, se sešli zástupci spolupracujících firem – Geosan, Griton CZ , majitelé a výkonný ředitel společnosti IP Polná ke společnému přípitku. Slavnostní okamžik umocnilo zapadající slunce a velkolepý výhled na Prahu.

Číst dál...

20.10.1995 byla založena společnost IP Polná s.r.o. Z malého města na Vysočině jsme se během 27 let rozšířili po celé České republice. Od zateplování rodinných domů foukanou izolací, přes celkové revitalizace bytových domů jsme se vypracovali až na developerský trh v Praze, kde stavíme nové bytové domy.

Popularita badmintonu ve firmě stoupá, a tak se oproti loňskému roku přihlásilo zase více kolegů na IP badmintonový turnaj. Zatímco někteří to brali velmi vážně a pečlivě trénovali, mnoho kolegů vzalo do ruky raketu a šlo. Všichni si zhruba tří hodinový pobyt na kurtech náramně užili, medaile byly rozdány a nezbývá než se těšit na příští rok.

Číst dál...

V tuto chvíli je k dispozici posledních 7 bytových jednotek v rezidenčním domě MyMozart. Pokud uvažujete o koupi bytu v Praze, neváhejte nás kontaktovat.

Po 27 letech na trhu jsme překonali další hranici – 26 000 zrealizovaných zakázek v oblasti foukaných izolací. Děkujeme všem za důvěru v naší firmu.