Novinky a události

Ideathon je soutěž pro středoškoláky, kterou pořádá Kraj Vysočina. Jejím cílem je podpořit tvorbu inovativních projektů v určitých tématech. Letos se mohly tříčlenné týmy přihlásit do jedné z těchto výzev: učíme se hraním, umělá inteligence ve škole, modrozelená infrastruktura a chytrá krajina.

Číst dál...

Ani v letošním roce nehodláme přestat pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují. Mezi 11 projektů bude rozděleno krásných 261 000 Kč!

K slavnostnímu rozsvícení uměleckého díla sochaře Prokopa Bartoníčka došlo při příležitosti dokončení domu MyMozart. Desetimetrové stožáry odráží slunce během dne a vytváří geometrickou abstrakci během noci. Rozsvícení předcházelo slavnostní odhalení znaku města Polná, kdy stejně jako u předchozích dvou projektů – Rezidence Vítkovka a Rezidence Prachnerova – jsme hrdě zanechali v centru Prahy polenský otisk.

Číst dál...

V listopadu se konal již druhý seminář, který byl otevřený veřejnosti. Naši kolegové, kteří se běžně věnují nováčkům a jejich zaškolení a kteří jsou velmi zkušení obchodníci, připravili jednodenní kurz, který obsahoval jak teoretický výklad tak i zábavná a praktická cvičení.

S kolegy se pravidelně scházíme i mimo zdi kanceláří. Jedním z takových oblíbených setkání je již tradiční badmintonový turnaj, který se letos konal již po čtvrté. Tento sportovní event není jen o soutěžení na hřišti, ale i o posilování našeho týmového ducha.

Číst dál...

Rezidenční dům MyMozart byl nominován do soutěže Estate Awards, jejímž cílem je vyzdvihnout výjimečné developerské projekty, které se realizují v České republice.

S radostní vás informujeme o významné změně v naší společnosti. Po důkladném zvážení jsme se rozhodli změnit název firmy, aby lépe odrážel a vystihoval naši identitu a směřování. Už několik let nejsme jenom firma provádějící izolace rodinných domů. Stavíme nové rezidenční domy v Praze a po celé republice revitalizujeme ty bytové. Od 1.10.2023 nás tedy naleznete pod názvem IP Polná s.r.o.

I letošní teambuilding měl patřičný přesah a hlubší význam. Všichni naši zaměstnanci se sešli v pátek 15. září nedaleko Polné u rybníka Kukle. V rámci outdoorové akce STAVÍME STEZKU jsme upravili a zpřístupnili, hlavně místními poleňáky, oblíbenou Pojmannovu stezku.

Číst dál...

Na začátku července jsme úspěšně zkolaudovali rezidenční dům MyMozart. Nyní finišujeme s vybavováním bytů nábytkem ve vrchních patrech a postupně je předáváme majitelům.

V prostorách polenského zámku se konal druhý ročník našeho interního festivalu. Nejdříve jsme začali dnem otevřených dveří v naší společnosti a následně jsme spolu s našimi drahými polovičkami pokračovali na nádvoří polenského zámku. Jedli jsme, pili, tančili. Zkrátka dobře se bavili. :)

Číst dál...

S havlíčkobrodskou stavebkou spolupracujeme už více jak dva roky. Nabízíme studentům praxi v naší firmě a absolventům vytváříme příležitosti ucházet se o zaměstnání. Ovšem v letošním roce se podařil zrealizovat výjimečný projekt, který naši spolupráci ještě více prohloubil. A to financování rekonstrukce a vybavení jazykové učebny.

Číst dál...

Výstavu HOBBY v Českých Budějovicích každoročně navštěvuje divize IZOLACE, ovšem letos poprvé vyrazili i kolegové z divize REVITALIZACE BYTOVÝCH DOMŮ. Návštěvníci měli příležitost prohlédnout si závěsný ocelový balkon, podiskutovat o fotovoltaických elektrárnách na bytové domy nebo o dalších opatřeních, které pomáhají šetřit za energie.

Naši firmu navštívil Daniel Muller z IQ POHYB. Povídal nám o inteligentním pohybu, který lze využít mimo sport i v běžném každodenním životě. Tím lze předcházet například bolestem zad. Proběhly i osobní konzultace přímo u pracovních stolů, kde nám Daniel poradil, jak správně sedět.

Divize REVITALIIZACE BYTOVÝCH DOMŮ byla založena v roce 2009 a od té doby dosáhla skvělého výsledku – na svém kontě má nově již 1 000 opravených bytových domů!

Máme nový rekord, a to zateplení bytového domu v Lysé nad Labem za jediný den! Izolovaná plocha 1 480 m², 320 m revizních lávek, vrstva izolace 30 cm.

Číst dál...

Na letošním ročníku soutěže Ideathon, kterou pořádá Kraj Vysočina, naši firmu reprezentovali kolegové Pavel Šimek a Jiří Kozojed. Zároveň byli zadavateli výzvy na téma Energy self-sufficiency of the house (Energetická soběstačnost domu). Oproti loňskému roku prezentace probíhaly v angličtině. Čtyřem týmům, které se přihlásily k tomuto tématu, byli po oba dny konání akce Jirka s Pavlem mentory.

Číst dál...

V prostorách kongresového centra Tři Věžičky se 25.1.2023 konal seminář na téma: Fotovoltaika pro bytové a panelové domy. Pozvání přijali předsedové SVJ, kteří měli zájem dozvědět se více o tom, jak fungují fotovoltaické systémy, jaká je návratnost investice nebo co umožňuje současná legislativa.

Více o fotovoltaice pro bytové domy

V sobotu 21.1.2023 byl ze staveniště odstraněn jeřáb WOLFF 71 SL, který splnil svoji roli při výstavbě rezidenčního domu MyMozart. Dostat jeřáb z vnitrobloku přes devítipatrovou budovu vyžadovalo pečlivou přípravu a plánování. Musela být zabrána i část komunikace. Všechno ale proběhlo bez problémů a my děkuje všem zúčastněným, zvláště firmě GEOSAN GROUP, která dohlížela na hladký průběh akce.

Pomáháme potřebným už řadu let a pomáhat budeme i v tomto roce. Sedm našich zaměstnanců sebralo odvahu, postavilo se s mikrofonem před 150 kolegů a představilo, kam a proč by měla naše finanční pomoc letos směřovat. Díky těmto odvážlivcům a díky pomoci od naší firmy se mezi 7 zmíněných projektů bude rozdělovat více než čtvrt milionu korun!

Číst dál...