Pomáháme potřebným

Chceme pomáhat potřebným 2018

Po úspěšné akci v Dětském domově Nová Ves u Chotěboře, kdy jsme dětem pomohli zařídit nábytkem jejich cvičný byt, jsme se rozhodli, že budeme pomáhat potřebným i nadále.

12. 1. se konalo na hotelu v Podlesí každoroční „Závěrečné hodnocení roku 2017“, ovšem letošní program byl jiný. Proběhla zde teambuildingová akce s názvem Pevnost Boyard, v rámci které se zaměstnancům IP Polná podařilo společnými silami získat velkou finanční pomoc pro šest nominovaných projektů. Celkem se tak rozdělila částka 115 270 Kč.

Zde se můžete podívat na předání finančního daru projektu, jenž získal naší největší podporu – Klub cystické fibrózy.

Projekty

Klub nemocných cystickou fibrózou

Nezisková organizace, která sdružuje nemocné cystickou fibrózou a jejich blízké. Zlepšuje kvalitu života nemocných CF a dále zvyšuje informovanost veřejnosti o tomto onemocnění.

Dar bude využit na nákup inhalátorů e-flow pro nové pacienty.

Klub nemocných cystickou fibrózou

Léčebna zrakových vad

Zajišťuje komplexní péči, tj. péči léčebnou, výchovnou i pedagogickou pro děti od 3-15 let. Součástí léčebny je i speciální mateřská a základní škola. Během roku se v léčebně odléčí okolo 200 dětí v 7 turnusech v délce 6-7 týdnů.

Naše finanční pomoc půjde na provoz léčebny.

Léčebna zrakových vad

Spolek Autisté jihu

Nezisková společnost provozující auticentrum v Českých Budějovicích. Aktuálně přestavují jedinou organizaci pomáhající rodinám s autistickými dětmi v jihočeském kraji.

Darovanou částkou přispějeme na vybudování dětského hřiště.

Spolek Autisté jihu

Pes pro život

Dočasné domácí depozitum pro opuštěné pejsky. Paní Dagmar Šímová se zabývá péčí a převýchovou opuštěných, odebraných, týraných, nemocných anebo nekontaktních psů.

Finanční dar pomůže uhradit veterinární péči.

Pes pro život

ŽIVOT 99 - Jihlava

Umožňuje seniorům a osobám se zdravotním postižením setrvat co nejdéle ve svém přirozeném prostředí a eliminovat tak nutnost umístění člověka do pobytového zařízení.

Konkrétní pomoc putuje na projekt Tísňová péče – síť nouzového volání.

ŽIVOT 99 - Jihlava

Benediktus

Komunita lidí, ve které žijí a pracují nejen lidé s mentálním postižením. Poskytují sociální služby, vytváří chráněná pracovní místa a obnovují místní kulturní a duchovní dědictví.

Naše finanční pomoc podpoří rekonstrukci a vybavení kuchyně.

Benediktus

Šlápni s dětmi do pedálů

V září jsme dětem z Dětského domova Trojlístek v Kamenici nad Lipou v rámci Filantropické akce „Šlápni s dětmi do pedálů“ předali devět horských kol. Podívejte se, jak to probíhalo a jakou měli děti radost. Přejeme, ať děti na nových kolech najezdí spoustu šťastných kilometrů :) .

Číst dál

Šlápni s dětmi do pedálů